مقالات

بزرگ‌ترین پیوند صورت به آتش‌نشان امریکایی چهره‌ای جدید اهدا کرد

The-biggest-face-transplant-to-an-American-firefighter-min

به گزارش رپسون جراحان امریکایی، سنگین‌ترین عمل جراحی پیوند صورت را انجام داده‌اند؛ این جراحی شامل پیوند تمام پوست سر، گوش‌ها و حتی پلک‌ها می‌شود.

سه ماه از انجام عمل جراحی گذشته است و هاردیسون به خوبی بهبود یافته است.

این عمل جراحی که توسط دکتر «ادواردو رودریگز» انجام شده، ۲۶ ساعت طول کشیده است. «پاتریک هاردیسون» که ۴۱ سال دارد، صورت خود را در یک آتش‌سوزی از دست داده بود. صورتی که به او پیوند زده شده است، از یک اهدا کننده‌ی ۲۶ ساله که در تصادف با دوچرخه کشته شده بود، گرفته شده.

پاتریک هاردیسون و خانواده‌اش

عمل جراحی در ماه آگوست (مرداد سال جاری) انجام شده بود. تیم جراحان مرکز پزشکی NYU Langone هم که این عمل را انجام داده بودند، شانس ۵۰:۵۰ برای گرفتن این پیوند را تخمین زده بودند. پاتریک هاردیسون که یک آتش‌نشان بود، در یکی از عملیات‌های نجات‌اش دچار سوختگی درجه‌ی سه شده بود و تمام سر و صورت‌اش سوخته بودند. او بیش از یک سال برای پیدا کردن اهداکننده‌ای که نه‌تنها خونی مشابه، بلکه پوست و مویی شبیه او داشته باشد صبر کرده بود.

رپسون ارتوپدی عصا

دیوید رودبا، اهداکننده‌ی صورت

برای انجام این عمل جراحی، دو تیم جراحی همزمان مشغول بودند. یکی از تیم‌ها روی اهدا کننده و دیگری روی دریافت‌کننده کار می‌کردند. سه ماه از انجام این عمل جراحی گذشته است و هاردیسون، که پدر پنج فرزند است، به خوبی بهبود یافته است. البته او باید تا پایان عمرش داروهایی را مصرف کند که سیستم ایمنی بدن‌اش را متوقف می‌کنند تا پیوند را پس نزند.

فروشگاه رپسون پیشگام در محصولات پزشکی،عصا،ارتوپدی و پوست و مو در شرکت تسیکو تولید و به بهترین قیمت با عناوین نانوهیل،یوواک(یواکتسی،اتسی و هاموکسیل عرضه می شود.khk,idg و d,h; d,,h; و jsd و hjsd

عمل جراحی پلک‌ها و عضلات آن‌ها را هم برگردانده‌اند و هاردیسون می‌تواند پلک بزند. او هم‌چنین مو، ابرو و هم‌چنین گوش دارد. البته عمل‌های جرای باز هم ادامه خواهند داشت. برخی از پوست‌های کنار چشم‌ها و لب‌های هاردیسون نیاز به برداشته شدن دارند.

پاتریک هاردیسون، قبل و بعد از عمل

پاتریک هاردیسون درباره‌ی عمل جراحی گفته است: “آن‌ها بیش‌تر از یک چهره‌ی جدید و یک زندگی جدید به من اهدا کرده‌اند.”

«ایزابل دینوا»، اولین کسی بود که در سال ۲۰۰۵ یک پیوند صورت دریافت کرد. صورت او توسط حمله‌ی یک سگ نابود شده بود.

‌‌از اینستاگرام رپسون به آدرس : repsoon1 بازدید کنید که کلی خبر خوب و تخفیف و جشنواره تو راهه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *