قوانین و مقررات

بزرگ‌ترین هدف ما در رپسون راحتی در انتخاب محصول و رضایت مشتری است.

* کاربران هنگام سفارش کالای موردنظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و کامل پر نمایند. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست و بروز اشتباه در ارسال تمامی مسئولیت به عهده خریدار می‌باشد.

* کلیه اطلاعات وارد شده توسط کاربران به‌صورت کاملاً محرمانه محافظت‌ شده و تنها برای ارسال سفارش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و کلیه قسمت‌ هایی که به‌ نوعی با اطلاعات شخصی کاربران (مانند صفحات عضویت یا ورود) و یا محرمانه (مانند اطلاعات مربوط به پرداخت آنلاین) سروکار دارند امن شده‌اند.

توجه داشته باشید کلیه اصول و روش‌های رپسون منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

وضعیت زمانی ارسال کالا

سفارش‌ها ارسال سریع، هرروز به‌شرط موجود بودن در انبار با فاصله زمانی دو ساعته، از طریق پیک (با هزینه مشتری)، ارسال می‌گردد.

سفارش‌ ها تهران نهایتاً یک‌ روزه به دست مشتری رسیده و سفارش‌ های شهرستان‌ ها تا دو روز کاری توسط پست ارسال می‌گردد.

ارسال به درخواست مشتری با روش‌های دیگر مثل تیپاکس، ایران پیام و هواپیما با هزینه مشتری در حد امکان انجام می‌گیرد.

شرایط مرجوعی

درصورتی‌که درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالا را مورد پذیرش است که به‌ هیچ‌ عنوان استفاده‌ نشده باشد و کالا ضعف ذاتی داشته باشد.

خدمات پس از فروش

از آنجایی‌که رپسون صرفاً به‌ صورت یک فروشگاه اینترنتی عمل نمی‌کند و با هدف راهنمایی و مشاوره ساخته‌شده است درصورتی‌که محصول نقض ذاتی داشته باشد کاملاً مسئولیت درست کردنش را به عهده می‌گیرد.

فروش حضوری

با توجه به شرایط فراگیری بیماری‌ های واگیر خصوصاً کرونا، و لزوم ارسال کالای سالم و به‌ دور از هرگونه آلودگی ویروسی، در شرایط کلی امکان فروش حضوری وجود ندارد و تمامی درخواست‌ها باید از طریق سایت و ارسال توسط پیک یا اسنپ و یا کانال‌ های پستی انجام گیرد.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته، به‌ استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‌ های ثبت‌ شده در طول روز های کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌شوند. رپسون به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش گذاری می‌ دهد.

کلیه سفارش‌ های ثبت‌ شده در سایت رپسون به‌ وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‌گیرند. رپسون همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌ های ثبت‌ شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت‌ شده طی 72 ساعت کاری به‌ حساب مشتری واریز خواهد شد

مهلت تست 48 ساعته رپسون

در راستای ایجاد سرویس‌های ارزش‌افزوده، رپسون با همکاری کلیه تأمین‌کنندگان خود این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا 2 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هرگونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی گروه‌ های کالای ارائه‌ شده در وب‌سایت رپسون، کلیه محصولاتی پوشیدنی به دلیل رعایت اصول بهداشتی تحت هیچ شرایطی مسترد نمی‌گردد. اشتباه در سایز گیری کلاً به عهده مشتری بوده و امکان تعویض وجود ندارد.

همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره‌ ای جزییات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی و فیزیکی درج‌ شده در وب‌ سایت است.

از اعتماد و انتخاب شما بی نهایت سپاسگزاریم