سلامت

پرینت بافت کبد راهی برای درمان کبد چرب

به گزارش رپسون محققین هندی اعلام کرده‌اند که موفق شده‌اند بافت کبدی انسان را پرینت سه‌بعدی کنند وامیدوار هستند که روزی بتوانند یک کبد کامل را هم سه‌بعدی پرینت کنند.

پرینت بافت کبد

تکنولوژی پرینت سه‌بعدی در زمینه‌های زیادی مفیدواقع شده و مدتی هم هست که در حوزه‌ی پزشکی به کمک انسان آمده. ساخت اعضای مصنوعی برای انسان، انواع پروتزها و حتی استخوان با تکنولوژی پرینت سه‌بعدی به یک ترند در حوزه‌ی سلامت و پزشکی تبدیل شده است. ساخت اعضای مصنوعی برای انسان، انواع پروتزها و حتی استخوان با تکنولوژی پرینت سه‌بعدی به یک کار عادی در حوزه‌ی سلامت و پزشکی تبدیل شده است. فروشگاه رپسون پیشگام در محصولات پزشکی،ارتوپدی و پوست و مو در شرکت تسیکو تولید و به بهترین قیمت با عناوین نانوهیل،یوواک(یواکتسی،اتسی و هاموکسیل عرضه می شود.khk,idg و d,h; d,,h; و jsd و hjsd شرکت مسوول این کار که «پاندوروم تکنولوژیز» (Pandorum Technologies) نام دارد، گفته این کبد از سلول‌های طبیعی انسان ساخته شده و می‌تواند در تحقیقات پزشکی کاربرد داشته باشد. این دستاورد دو مزیت کلی دارد؛ اول آن‌که به طور چشمگیری باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود و دوم، دیگر لازم نیست محققان برای تحقیق و آزمایش روی نمونه‌های زنده‌ی انسان یا حیوانات کار کنند و می‌توانند آزمایشات‌شان را روی این نمونه‌ها انجام دهند.

درمان کبد چرب رپسون

محققان عرصه درمان کبد چرب

«آرون چاندرو» (Arun Chandru)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت Pandorum گفت: “نمونه‌ای از کبد که پرینت سه‌بعدی شده فرصت‌های عالی تحقیقاتی و دارویی را با عوارض جانبی کم‌تر و هزینه‌ی نازل‌تر درمان کبد چرب در اختیار پزشکان قرار می‌دهد.” «توین بومیک» (Tuhin Bhowmick)، بنیان‌گذار دیگر این شرکت گفت: “توسعه در زمینه‌ی ساخت اعضای مصنوعی کاربردهای پزشکی فراوانی دارد. اعضایی که با سلول‌های حقیقی ساخته می‌شوند می‌توانند جایگزین اعضای واقعی شوند و طی عمل پیوند، انسان‌ها را از مرگ نجات دهند.” پرینت سه‌بعدی یک کبد کامل، موفقیت بزرگی خواهد بود؛ البته در آن وقت یقینا بحث‌های قانونی و اخلاقی متعددی هم پیرامون این شیوه‌ی درمانی پیش کشیده می‌شود. ‌از اینستاگرام رپسون به آدرس : repsoon1 بازدید کنید که کلی خبر خوب و تخفیف و جشنواره تو راهه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *