کمک حرکتی

بهترین عصای کراچ یا عصا آرنجی

The-best-crutch-or-elbow-crutch-min

عصاهای زیر بغلی یا به اصطلاح ویژگی عصای کراچ ابزارهای کمکی حرکتی برای انتقال وزن از پاها به بازوها یا شانه ها هستند. آنها در آسیب به پاها مانند شکستگی، فلج، آسیب عضلانی و عصبی، کشیدگی و رگ به رگ شدن یا برای توانبخشی پس از عمل جراحی های لگن، زانو یا مچ پا استفاده می شوند. بسته به شدت آسیب، ممکن است یک دوره تحمل جزئی و غیر وزنی یک اندام مورد نیاز باشد.

ویژگی عصای کراچ چیست؟

عصای کراچ و از ویژگی عصای کراچ اینه که از ترکیب بسیار ساده ای بهره مند است! اما بدلیل ضرورت پزشکی این محصول در برخی از آسیب دیدگی ها،باید اصول تناسب آن کامل رعایت شده باشد.

ویژگی های عصای کراچ

از جمله ویژگی های مهم عصای کراچ رپسون میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • با دوام بالا
  • رابط های تشریحی
  • سبک وزن
  • ارتفاع قابل تنظیم

نحوه استفاده از عصای کراچ یا عصا آرنجی

استفاده از عصای کراچ یا عصا آرنجی، شامل ایستادن و راه رفتن با کمک این ابزار کمکی است. نکات زیر به شما کمک می کنند که استفاده درست و راحت تری از عصای آرنجی داشته باشید و نتیجه بهتری از آن بگیرید:

ایستادن با عصای کراچ

اولین قدم برای استفاده از عصای کراچ یا عصا آرنجی، ایستادن به کمک این عصاست. بدین منظور باید مستقیم بایستید، ارتفاع عصا را به گونه ای تنظیم کنید که دسته یا بالشتک پد دار آن تا نزدیک زیر بغل قرار بگیرد. دقت کنید که بالشتک باید به گونه ای در حد فاصل سینه و بازو قرار بگیرد که ۵ الی ۶ سانت با زیربغل فاصله داشته و با بدن تماس نداشته باشد. همچنین بهتر است کف دستها بیشتر از ۱۵۰ تا ۱۶۰ درجه خمیده نشوند تا فشاری به دست ها وارد نشود. دسته عصای کراچ باید در راستای کمر و لگن قرار بگیرد.

راه رفتن با عصای زیربغل

بعد از ایستادن به کمک عصای کراچ یا عصا آرنجی، نوبت راه رفتن با آن می رسد. بدین منظور بسیار مهم است که بالشتک عصا نرم باشد تا به عضلات و نواحی زیر بغل فشار وارد نکنند. در راه رفتن دو نقطعه ای، باید ابتدا عصای یک سمت و سپس پای سمت مقابل به جلو حرکت کند. برای راه رفتن سه نقطه ای با عصای آرنجی، پای ناسالم را همزمان با عصاها به جلو حرکت داده و سپس پای سالم را به جلو بیاورید. در الگوی راه 4 نقطه ای هم ابتدا عصای یک سمت، سپس پای سمت دیگر، بعد عصای دیگر و سرانجام پای دیگر را به جلو حرکت دهید.

بالا و پایین رفتن از پله با عصای کراچ یا عصا آرنجی

اگر نیاز دارید که با عصای کراچ یا عصا آرنجی از پله ها بالا و پایین بروید، بهتر است از گوشه پله کمک بگیرید. برای بالا رفتن ابتدا پای سالم یا قوی تر را روی پله بالا قرار دهید و هنگام پایین آمدن، برعکس این کار را انجام دهید؛ یعنی ابتدا پای ناسالم یا ضعیف تر را قرار دهید. با استفاده از نرده و قراردادن دو عصا در یک دست میتواند به مسیر خود ادامه دهید.

نشستن و بلند شدن روی صندلی با کمک عصای آرنجی

برای استفاده از صندلی با عصای کراچ یا عصا آرنجی، هردو عصا را در یک دست بگیرید. شما باید عصاها را به سمت پای ناسالم یا ضعیف تر نگهدارید و سپس با استفاده از دسته صندلی شروع کنید. برای نشستن کمی به عقب خم شوید، عصا و دسته صندلی را فشرده و به آرامی بنشینید. برای بلند شدن نیز عصاها را درسمت پای ضعیف تر بگیرید، با دست دیگر دسته صندلی را نگه داشته و کمی به جلو خم شوید؛ سپس با اعمال فشار به دسته صندلی و عصاها از روی صندلی بلند شوید.

عصای زیر بغل

پدهای زیر بغل با کانتور آناتومیک از الاستومر با کیفیت بالا و انعطاف پذیر ساخته شده اند که عمر عملکردی طولانی را ارائه می دهد. ضریب بالشتک خوبی دارد و بسیار راحت است.دسته دستی دو قالبی و آناتومیک رپسون دارای قسمت بالایی پهن است که راحتی و لذت کاربر را افزایش می دهد. بالشتک نرم باعث افزایش راحتی و کاهش خستگی می شود.

جنس پد خوب ویژگی مثبت عصای کراچ رپسون

مواد بادوام و انعطاف پذیر عمر عملکردی طولانی را ارائه می دهد. احساس لاستیکی چسبندگی را افزایش می دهد و احتمال تصادف را کاهش می دهد. آجیل بال اجازه تنظیم سریع و آسان ارتفاع را می دهد. برای جلوگیری از شل شدن هنگام استفاده از چسب ضد پرواز استفاده می شود. بست سفت از خطر شل شدن در طول استفاده طولانی جلوگیری می کند.

این از قاب آلیاژ آلومینیوم با استحکام بالا ساخته شده است که قوی، بادوام و ظرفیت تحمل وزن خوبی دارد. آنودایز شده برای ماندگاری طولانی، پرداخت عالی و زیبایی شناسی عالی. غلاف های TPE با کارایی بالا کشش عالی، مقاومت در برابر سایش بالا و انعطاف پذیری بالا را فراهم می کند.

منبع:رپسونمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *