سلامت

10 روش مبارزه با افسردگی بدون دارو

مبحث رفع افسردگی که بارها سعی شده توسط تیم پزشکی رپسون بررسی شه! یک مبحث کاملا مهم و ضروری است.امروزه در قرن 21 با مسائل زندگی کنونی شاید انسانی چه فقیر و چه دارا را نتونید پیدا کنید که به حداقل الگوریتم های افسردگی دچار نشده باشد.در این مقاله از رپسون مگ سعی به رفع این الگوریتم ها داریم.

قدم های کوچک، تاثیر بزرگ

افسردگی می تواند انرژی شما را تخلیه کند و احساس پوچی و خستگی در شما ایجاد کند. این می تواند جذب نیرو یا تمایل به دنبال درمان را دشوار کند. با این حال، گام‌های کوچکی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا به شما کمک کند کنترل بیشتری داشته باشید و احساس کلی رفاه خود را بهبود بخشید. برای یادگیری نحوه ترکیب این استراتژی ها به روشی که برای شما منطقی باشد، ادامه مطلب را بخوانید.
  • 1- خود را در جایی که هستید ملاقات کنید

افسردگی شایع است. میلیون ها نفر از جمله برخی در زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است متوجه نباشید که آنها با چالش ها، احساسات و موانع مشابهی روبرو هستند. هر روز با این اختلال متفاوت است. مهم است که سلامت روان خود را جدی بگیرید و بپذیرید که جایی که در حال حاضر هستید جایی نیست که همیشه باشید. کلید خوددرمانی برای رفع افسردگی این است که نسبت به خود و آنچه در حال گذراندن آن هستید، باز، پذیرا و دوست داشتنی باشید.  
  • 2. اگر نیاز به غلت زدن دارید، غلت بزنید! اما این کار را سازنده انجام دهید

سرکوب احساسات و عواطف ممکن است راهی استراتژیک برای مقابله با علائم منفی افسردگی به نظر برسد. اما این تکنیک در نهایت ناسالم است. اگر روز پریشان را سپری می کنید، آن را داشته باشید. به خودتان اجازه دهید احساسات را احساس کنید – اما در آنجا نمانید. در مورد آنچه تجربه می کنید بنویسید یا یادداشت برداری کنید. سپس، هنگامی که احساسات افزایش یافت، در مورد آن نیز بنویسید.
  • 3. بدانید که امروز نشانه فردا نیست

حال و هوا، احساسات یا افکار امروز به فردا تعلق ندارد. اگر امروز در بلند شدن از رختخواب یا رسیدن به اهداف خود ناموفق بودید، به یاد داشته باشید که فرصت فردا را برای تلاش مجدد از دست نداده اید. به خودت این لطف را عطا کن که بپذیری در حالی که بعضی روزها سخت خواهند بود، بعضی روزها هم عالی خواهند بود. سعی کنید مشتاقانه منتظر شروع تازه فردا باشید. میدونستید رپسون اتصال مستقیم تولید کننده به مصرف کننده ست؟ fix-depression-repsoon
  • 4. به جای تعمیم کل اجزاء را ارزیابی کنید

افسردگی می تواند خاطرات را با احساسات منفی رنگ آمیزی کند. ممکن است متوجه شوید که به جای بسیاری از چیزهایی که درست پیش رفته اند، روی یک چیز تمرکز می کنید که اشتباه رخ داده است.حال به رفع افسردگی بپردازیم. سعی کنید جلوی این تعمیم بیش از حد را بگیرید. به خود فشار بیاورید تا خوبی ها را تشخیص دهید. اگر کمک کرد، آنچه را که در مورد رویداد یا روز خوشحال بود، بنویسید. سپس بنویسید چه اشتباهی رخ داده است. دیدن وزنی که به یک چیز می دهید ممکن است به شما کمک کند افکار خود را از کل و به تک تک قطعات مثبت هدایت کنید.
  • 5. برخلاف آنچه که «صدای افسردگی» نشان می دهد، عمل کنید

صدای منفی و غیرمنطقی در ذهن شما ممکن است شما را از کمک به خود دور کند. با این حال، اگر بتوانید یاد بگیرید که آن را تشخیص دهید، می توانید یاد بگیرید که آن را جایگزین کنید. از منطق به عنوان یک سلاح استفاده کنید. هر فکری را که به وجود می‌آید به صورت جداگانه مورد خطاب قرار دهید. اگر فکر می کنید که یک رویداد سرگرم کننده یا ارزش وقت شما را ندارد، به خود بگویید: “شاید حق با شما باشد، اما بهتر از این است که یک شب دیگر اینجا بنشینید.” ممکن است به زودی ببینید که موارد منفی همیشه واقع بینانه نیست.

  • 6. اهداف دست یافتنی تعیین کنید

یک لیست طولانی از کارهایی که باید انجام دهید ممکن است آنقدر سنگین باشد که ترجیح دهید هیچ کاری انجام ندهید. به جای تهیه یک لیست طولانی از وظایف، یک یا دو هدف کوچکتر را در نظر بگیرید. مثلا: خانه را تمیز نکنید؛ زباله ها را بیرون بیاورید تمام لباس های انباشته را نشویید. فقط توده ها را بر اساس رنگ مرتب کنید. کل صندوق ورودی ایمیل خود را پاک نکنید؛ فقط به هر پیام حساس به زمان رسیدگی کنید. وقتی یک کار کوچک را انجام دادید، چشم خود را به یک کار کوچک دیگر و سپس به چیز دیگری معطوف کنید. به این ترتیب، شما فهرستی از دستاوردهای ملموس دارید و نه فهرستی از کارهای دست نخورده.
  • 7. به تلاش های خود پاداش دهید

همه اهداف شایسته شناسایی هستند و همه موفقیت ها شایسته تجلیل هستند. وقتی به هدفی می رسید، تمام تلاش خود را برای شناخت آن انجام دهید. ممکن است تمایلی به جشن گرفتن با کیک و آبنبات نداشته باشید، اما شناخت موفقیت های خود می تواند سلاح بسیار قدرتمندی در برابر وزن منفی رفع افسردگی باشد. حافظه کاری که به خوبی انجام شده است ممکن است در برابر صحبت های منفی و تعمیم بیش از حد قوی باشد.
  • 8. ممکن است ایجاد یک روال برای شما مفید باشد

اگر علائم افسردگی روال روزانه شما را مختل کند، تنظیم یک برنامه ملایم ممکن است به شما کمک کند که کنترل کنید. اما این برنامه ها نیازی به ترسیم یک روز کامل ندارند. میدونستید رپسون اتصال مستقیم تولید کننده به مصرف کننده ست؟ بر مواقعی تمرکز کنید که بیش از همه احساس بی نظمی یا پراکندگی می کنید. برنامه شما می تواند بر زمان قبل از کار یا درست قبل از خواب تمرکز کند. شاید فقط برای آخر هفته ها باشد. روی ایجاد یک روال شل، اما ساختاریافته تمرکز کنید که می تواند به شما کمک کند سرعت روزانه خود را ادامه دهید.

fix-depression

  • ۹- کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید

افسردگی می تواند شما را وادار به تسلیم شدن در خستگی خود کند. ممکن است این احساس قوی تر از احساسات شاد باشد. سعی کنید کاری را که دوست دارید انجام دهید – کاری که آرامش بخش است، اما انرژی زا است. این می تواند نواختن یک ساز، نقاشی، پیاده روی یا دوچرخه سواری باشد. این فعالیت‌ها می‌توانند روحیه و انرژی شما را بهبود بخشند، که ممکن است به شما در غلبه بر علائم کمک کند.
  • 10.مثل گوش دادن به موسیقی

منبع معتبر تحقیقات نشان می‌دهد که موسیقی می‌تواند راهی عالی برای تقویت خلق و خو و بهبود و رفع افسردگی باشد. همچنین ممکن است به شما کمک کند تا درک خود از احساسات مثبت را تقویت کنید. موسیقی ممکن است زمانی مفید باشد که در محیط‌های گروهی مانند گروه یا گروه موسیقی اجرا شود. شما همچنین می توانید برخی از پاداش های مشابه را به سادگی با گوش دادن به دست آورید.

fix-depression

نتیجه گیری:

مبحث افسردگی که بارها سعی شده توسط تیم پزشکی رپسون بررسی شه! یک مبحث کاملا مهم و ضروری است.بارها گفته شده و خواهیم گفت که شرایط زندگی در جامعه ی کنونی و قرن 21 این مسائل را به همراه خواهد داشت.یعنی نمیتوان انسانی چه فقیر و چه دارا را یافت که به حداقل مسائل افسردگی دچار نشده باشد.اما این هم راه حل هایی دارد که از اوت کردن آن جلوگیری کنیم.همانند مطالبی که در بالا گفته شد و مصرف ویتامین هایی از قبیل ویتامین D و کمتر مصرف کردن قرص های آرامبخش.امیدواریم این مطلب از فروشگاه رپسون مفید فایده واقع شده باشد. از اینستاگرام رپسون به آدرس : repsoon1 بازدید کنید که کلی خبر خوب و تخفیف و جشنواره تو راهه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *