ارتوپدی

فلوشیپ ارتوپدی در 3 بند

در این مقاله از فروشگاه رپسون سعی در حل مشکل بزرگ شما مبنی بر سوالات فلوشیپ ارتوپدی داریم. پزشکی شاخه های گوناگون دارد و تخصص های جداگانه که بیشتر ما از آن آگاهی لازم را نداریم. یکی از تخصص های پزشکی ارتوپدی است که انواع مختلفی از دوره های فلوشیپ برای این تخصص وجود دارد. باید گفت هریک از تخصص های پزشکی مربوط به دوره های فلوشیپ پزشکی ارائه شده که در زمینه همان تخصص ارائه می گردند و در مورد تخصص ارتوپدی نیز به همین منوال است.

فلوشیپ ارتوپدی چیست؟

اگر بخواهیم درباره ارتوپدی و معنی کلمه آن و اینکه از کجا آمده و چه چیزی را در برمی گیرد صحبت کنیم. باید گفت اصطلاح ارتوپدی به ریشه در قرن هجدهم برمی گردد و توسط نیکولاس آندری جراح فرانسوی متخصص اطفال تاسیس شده است. گفتنی است که ارتوپد را با یک باغبان مقایسه می‌کند که باغبان یک درخت کج را به یک دیوار یا شی قوی متصل می‌کند. از آن زمان این مثال یک نمونه بارز در همه پزشکان ارتوپدی بوده است. باید اضافه کنم که واژه «ارتوپدی» از دو واژه یونانی ارتوس به معنای راست و مستقیم و پدیوس به معنای پرورش کودک به وجود آمده است. همان طور که گفتیم اصطلاح ارتوپدی به ریشه در قرن هجدهم میلادی بر می گردد. ارتوپدی به تخصص پزشکی می گویند که به درمان و تشخیص بیمار می پردازد. به پیشگیری از آسیب و بیماری های سیستم عضلانی اسکلتی بدن انسان می باشد. که عبارتند از مفاصل، استخوان ها، تاندون ها، عضلات و اعصاب است که به فرد اجازه می دهد حرکت کند. فعال باشد و فعالیت روزمره خود را انجام دهد، لازم به ذکر است که اضافه کنم این شاخه پزشکی با درمان اختلالات مادرزادی، پیشگیری و درمان بیماری‌ های مزمن و آسیب سیستم اسکلتی عضلانی ارتباط دارد و تلاش می‌ کند به سوال فلوشیپ ارتوپدی چیست پاسخ دهد و ذهن بیمار را باز کند و نگرانی و استرس درباره بیماری خود نداشته باشد و می تواند برای رفع آن تلاش کند.

زانوبند مگنت دار سیلیکونی اوتسی مدل TK15

فلوشیپ چیست؟

گاهی اوقات سوالی در ذهنمان پدیدار می شود که جوابی برای آن نداریم یا برای ما آشنا نیست و فقط آن چند کلمه به گوش ما رسیده. سوالی همچون فلوشیپ ارتوپدی چیست که نمی دانیم موضوع آن چیست و چه کاربردی دارد و چون اطلاعی از آن نداریم سردرگم هستیم. ما با نوشتن مقاله قصد داریم سطح آگاهی شما را بالاتر کنیم و به سوال شما پاسخ دهیم. قابل ذکر است که بگویم دکتر متخصص ارتوپدی و پزشکان عمومی می توانند در جلسات انواع فلوشیپ ارتوپدی شرکت کنند که به طور تخصصی به مباحث مهم زیر شاخه های تخصص ارتوپدی می پردازد. این روش برای بالا بردن تجربه و مهارت لازم و به روز کردن دانش و اطلاعات پزشکان بسیار مورد استفاده می باشد. خیلی از کسانی که در حال تحصیل در این زمينه هستند، ترجیح می دهند دوره های فلوشیپ در خارج از کشور به خصوص کشورهای پیشرفته پشت سر بگذراند. به همین وسیله می توانند تجربه حضور در سیستم بهداشت و درمان یک کشور پیشرفته و آشنایی با آخرین روش های درمانی و بهترین تجهیزات پزشکی روز دنیا را بدست آورند. فردی که قصد دارد فلوشیپ ارتوپدی را به دست آورد. در ابتدا باید مدرک دکترای عمومی خود را کسب کند. بعد از گذراندن دوره 4 ساله ای که به آن رزیدنت می گویند. در صورت قبول شدن در امتحانات تخصصی ارتوپدی، پزشک می تواند تخصص ارتوپدی خود را به دست آورد. با توجه به اینکه علوم پزشکی پیدا کرده اند. متخصص ارتوپدی اگر بخواهد که تخصص بالاتر و تجربه بیشتری در زمینه خاصی را قرار بگیرد. دوره چند ساله دیگری را در یکی از شاخه های تخصصی ارتوپد پشت سر می گذارد تا فلوشیپ مورد نظر خود را دریافت کند.

انواع فلوشیپ ارتوپدی

با توجه به رشد روزمره علوم پزشکی و کسب تجربه ویژه در یک زیر شاخه، تعدادی از پزشکان ارتوپد ضمن داشتن توانایی درمان مربوط به علم ارتوپدی و گذراندن دوره های اختصاصی و فوق تخصصی چند ماهه یا چند ساله ارتوپدی (فلوشیپ ارتوپدی)، در زیر شاخه های ارتوپدی، عنوان فلوشیپ فوق تخصصی ارتوپدی را در یکی از زیر رشته های ارتوپدی به دست می آورند. به اقدامات درمانی فوق تخصصی تر، مربوط به زیر شاخه های ارتوپدی می پردازند. جراحان ارتوپد تلاش کردند با گذراندن دوره های اختصاصی به سوال فلوشیپ ارتوپدی چیست پاسخ دهند. در فروشگاه رپسون سعی در عرضه ی باکیفیت ترین محصولات ارتوپدی داریم سری به محصولات ارتوپدی بزنید. از دوره های فلوشیپ ارتوپدی در جهان، می توان به موارد زیر اشاره کرد: فلوشیپ عمل فلج های مادرزادی، فلوشیپ جراحی عصب محیطی، فلوشیپ جراحی آرنج، فلوشیپ دست، فلوشیپ آسیب های ضربه ای، فلوشیپ جراحی های میکروسکوپی، فلوشیپ جراحی ارتوپدی اطفال و خردسال، فلوشیپ جراحی پا و مچ پا، فلوشیپ تعویض مفصل زانو ، فلوشیپ آرتروسکوپی یا جراحی بسته مفاصل، فلوشیپ جراحی زانو، فلوشیپ تومورهای اسکلتی عضلانی، فلوشیپ جراحی شانه، فلوشیپ آسیب های ورزشی، فلوشیپ جراحی ستون فقرات، فلوشیپ جراحی لگن به فلوشیپ خاص خود مراجعه کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید و برای درمان خود را به او بسپارید تا سریعترین شکل ممکن بهبود پیدا کنید.

زانوبند مگنت دار سیلیکونی اوتسی مدل TK15

روش های درمان ارتوپدی پا یا کمر

اغلب بیمارانی که به پزشکان ارتوپدی مراجعه می کنند از درد زانو، درد کمر شکایت دارند. همان طور که همه ی ما می دانیم درد یک بیماری نیست. بلکه می تواند یک علامت و نشانه باشد. به عنوان مثال: برای هر کسی که از درد زانو رنج می برد نمی توان برای او یک نسخه تجویز کرد. چرا که بیماری بسیار زیادی می توانند باعث مشکل درد زانو باشند و نیاز است که فرد زانو خود را به یک متخصص ارتوپدی نشان دهد.پزشک با صحبت کردن به حرف های بیمار، انجام معاینات نسخه تجویز میکند، بیمار تصویربرداری های لازم مربوطه را انجام می دهد تا مشخص شود چه چیزی باعث درد زانو او شده است. بعد از اینکه دلیل زانو درد به طور صحیح تشخیص داده شد از روش های جراحی یا غیر جراحی برای درمان بیمار استفاده می شود. که در ادامه ذکر خواهد شد.در ارتوپدی دو نوع روش درمان وجود دارد، که عبارتند از روش های محافظه کارانه و جراحی است، که باید اضافه کنم که این دو روش را باید از یکدیگر متمایز کرد. • درمان محافظه کارانه در ارتوپدی: درمان محافظه کارانه دارای برنامه های کاربردی و فیزیکی است. که در آن با استفاده از نور لیزر که از طریق بخش های سخت و دردناک جریان می یابند، کمک می کنند تا مواد مغذی در مناطق مربوطه فعال شوند. در فروشگاه رپسون سعی در عرضه ی باکیفیت ترین محصولات ارتوپدی داریم سری به محصولات ارتوپدی بزنید. • درمان جراحی در ارتوپدی: وقتی درمان محافظه‌ کارانه کافی نباشد. پزشک امکان دارد از گزینه جراحی را انتخاب کند. بنابراین بیماری و دردهای شانه، لگن، مچ پا و زانو با چنین درمان هایی می‌توانند خیلی سریع کاهش یافته و همین طور باعث درست شدن کیفیت زندگی می شود.

زانوبند مگنت دار سیلیکونی اوتسی مدل TK15

سخن پایانی

برای کلام آخر باید اضافه کنم که دوره های فلوشیپ برای به دست آوردن سطح دانش بالاتر و تجربه و مهارت بیشتر برگزار می شوند. بیمارانی که دچار ناراحتی در نواحی دست خود یعنی، شانه، مچ دست، آرنج هستند. می توانند به فلوشیپ ویژه خود مراجعه و درمان خود را آغاز کنند. در این شرایط خیال بیمار آسوده است. درمان او حرفه ای تر انجام می گردد. امیدواریم توانسته باشیم به سوال شما فلوشیپ ارتوپدی چیست؟ پاسخ داده باشیم و با استفاده از فلوشیپ خاص مشکل بیماری خود را رفع کنید. اینستاگرام فروشگاه رپسون را دنبال کنید کلی تخفیف و خبر خوب تو راهه!  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *